پاسخ کوبنده ضرغامی به سید حسن خمینی

سازندگان این مستند ؛ با ذکر تاریخ سخنرانی ؛ شأن نزول آن و تبیین شرایط ویژه جامعه در آن مقطع زمانی نهایت امانت‌داری را به خرج داده‌اند.
در این مستند روشنگری و اطلاع‌رسانی پیرامون امام و قانون ، امام و بنی‌صدر ؛
امام و فلسطین ؛ امام و مردم ؛ امام و جمهوری اسلامی ؛ امام و ولایت فقیه ؛ امام و گروهک‌ها و ... که از اساسی‌ترین موضوعات مورد نیاز در جامعه است ؛ مورد بررسی قرار گرفته است.
نگاه ما به امام ؛ نه صرفاً به عنوان یک شخصیت مقطعی و کاریزماتیک و پدری مهربان و عارف ، بلکه در جایگاه یک مصلح بزرگ جهانی و ارائه‌دهنده تئوری نجات‌بخش و مترقی "ولایت فقیه " برای هدایت آحاد انسانها تا ظهور منجی عالم بشریت روحی له‌الفداء است و همکاران آگاه و متعهد ما دقیقاً در راستای این هدف متعالی و ترسیم جامعیت شخصیت حضرت امام (ره) تلاش کرده‌اند.
5 ـ چارچوب مستند شاخص مشابه مستند قبلی "امام روح الله " است که از ناحیه جنابعالی و موسسه نشر آثار حضرت امام (ره) مورد تحسین و تقدیر قرار گرفت .
نکته تأمل برانگیز این است که در این فاصله کوتاه زمانی چه اتفاقی رخ داده که شاخص‌های قضاوت اطرافیان شما را تا این حد دگرگون ساخته است .
از من خواسته‌اید که از یاران نزدیک امام دعوت کنم تا درباره امام صحبت کنند و موضوع روشن شود . پخش مستند سخنان این یاران نزدیک که در همان شرائط زمانی سخن گفته و اعلام موضع کرده‌اند بسیار واقعی‌تر و باورپذیرتر است تا امروز و اتفاقاً ارزش هنری و حرفه‌ای مستند نیر به همین است !
هر چند که تحلیل‌های تکمیلی بسیاری از آنان در شرائط فعلی به جای خود مفید و قابل استفاده است .
6 ـ همانگونه که اشاره کرده‌اید ؛ خودتان این برنامه را ندیده و به "منابع موثق " اکتفا نموده‌اید ! توقع زیادی نیست که از شما بخواهم یا شخصاً قسمت‌هائی از این مستند را ببینید و یا سرزده به میان مردم و اجتماعات آنان ، خصوصاً پابرهنگان جنوب شهر که امام (ره) تا آخرین لحظه یک موی آنان را به کاخ نشینان نداد بروید و با آنان در مورد این برنامه و دیگر برنامه‌های مربوط به امام در رسانه ملی صحبت کنید .

7 ـ آیا پاداش این همه تلاش برای نشان دادن چهره نورانی آن امام بزرگ به هنرمندان ؛ برنامه‌سازان ، دوستداران و علاقمندان آن عزیز سفر کرده در رسانه ملی عباراتی نظیر "غیرصادقانه " ، "تحریف آمیز " ، "خشن " ، "شخصیت دست ساخته سیما " ، "فرسنگ‌ها فاصله با حقیقت امام " ، "اشتباه فاحش " ، "چشم پوشی از هزاران هزار جلوه رأفت و محبت امام " ، "مخدوش کردن چهره عارف کامل ، مهربان و مقتدر " ، "نیاز به تذکر کتبی " و ... است ؟!
نمی‌خواهم رنجنامه بنویسم که یکبار برای همیشه پدر رنج کشیده شما از طرف همه ما بچه‌های انقلاب ؛ آن را به یادگار گذاشته است.
سخن این است همانگونه که به حکم وظیفه فرزندی امام ، اعتراض جدی به اقدامات صدا و سیما دارید ؛ ای کاش همین گونه هم نسبت به حوادث 8 ماه گذشته و جفائی که دشمنان انقلاب و اسلام به اساس نظام جمهوری اسلامی و میراث گرانبهای امام کردند ، و بغض و کینه سالیان خود را در کوچه و خیابان فریاد زدند ؛ بیانیه می‌دادید و آن اقدامات شرم‌آور را نیز محکوم می‌کردید.
با شما ناگفته‌های فراوان دیگری نیز دارم . این مقدار هم صرفاً به دلیل علنی شدن دستخط مستقیم جنابعالی بود که تصور آن نمی‌رفت .
با این همه ، مجموع این دو نامه مایه خیر و برکت و خلق انگیزه و ظرفیت جدیدی برای بررسی همه جانبه‌ی رویدادها و سلوک حکومتی امام عزیز در دهه اول انقلاب است همان
ده سالی که رهبر فرزانه انقلاب در مورد آن فرمودند :
دوران ده ساله‌ی حیات مبارک امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) ، الگو و نمونه‌ی حیات جامعه‌ی انقلابی ماست و خطوط اصلی انقلاب ، همان است که امام ترسیم فرمودند. دشمنان خام طمع و کوردل که گمان کردند با فقدان امام خمینی ، دوران جدید با مشخصات متمایز از دوران امام خمینی (قدس سره) آغاز شده است ، سخت در اشتباه‌اند. امام خمینی ، یک حقیقت همیشه زنده است . نام او پرچم این انقلاب ، و راه او راه این انقلاب ، و اهداف او اهداف این انقلاب است .

منبع : نقد نیوز

/ 11 نظر / 9 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

واقعا برای طرز فکر سید حسن آقا متاسفم . خدا لعنت کنه اون افرادی رو که اینطور به نوه بزرگوار حضرت امام خط میدن

نگرش نیوز

مردم سراسر کشورمان که از رفتار و گفتار سران فتنه و فتنه‌گران در ماه‌های اخیر به شدت خشمگین شده‌اند با رفراندوم 50 میلیونی خود و با شعارهای " مرگ بر انگلیس "‌،‌ " مرگ بر آمریکا " ،‌ "مرگ بر اسرائیل "،‌ " آمریکا انگلیس برادران ابلیس "،‌‌ "‌ تا زنده‌ایم رزمنده‌ایم " ،‌‌ " خامنه‌ای کوثر است دشمن او ابتر است " ، " لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین است "‌ ختم فتنه را اعلام کرد. 22 بهمن 88

آنتی بی سی

اختصاصی نقدنیوز / راهپیمایی میلیونی فداییان ولایت متاسفانه چند روزی ست که سایت نقدنیوز با مشکل مواجهه شده که قولش رو به ما دادند تا اواخر امروز این مشکلات برطرف بشه... به محض شروع به کار مجدد سایت با گزارش کاملی از حماسه ی 22 بهمن مردم انقلابی ایران در خدمت دوستان خواهیم بود: ملت ايران امروز ختم فتنه را رقم زد تلاش ناکام کروبی در خدشه به راهپیمایی ( استقبال گرم مجدد مردم از شعبان اصلاحات با شعار مرگ بر منافق ) فرار موسوی با پوشش پارچه ای ( زنانه ) از معرکه ی خود ساخته تذکر به هاشمی، شعار علیه سران اصلاحات افتضاح و شکست 22 بهمن " سبز " عکس ، کلیپ و... از متن ِ اتفاقات راهپیمایی و ... مطمئنا حسابی لذت خواهید می برد یا علی

بهار فرهنگی

ما چون شیشه ایم بشکنیم تیز تر می شویم مفهوم این جمله امام را امروز با بیشتر شدن جمعیت نسبت به سال قبل را کاملا درک کردیم انان که عاشورا خواستند ما را بشکنند از تیزی شیشها خشم ما امروز مجروح شدند نه ؟ امروز همه عالم گریه کردند میدونی چرا چون هر کس با نظام ما وافق و دست بود از شادی گر یه کرد و هر کس مخالف و دشمن بود از غم بادی که براش پیش امد گریه کرد منم از شادی گریه کردم تو چطور ؟[گل][گل][گل]بادا بادا مبارک بادا ایشا لله مبارک بادا پرچم انقلاب به دست امام زمان داده خواهد شد پس میگم بادا بادا مبارک بادا ایشا لله مبارک بادا [گل][گل]

بهار فرهنگی

سلام در چند وب و نیز در پست جدیدم این پست شما را تبلیغ کردم لطفا میشه دیر تر اپ کنید تا همه بخو نند . تشکر البته الان من کپی میکنم شایدم اینده با اسم خودتان پست قرارش بدم به ضمیمه نامه خودم به سید حسن

بهار فرهنگی

سلام نمیدونم چرا انهایی که در سایت استقامت نوشته نسخه چاپی کا مل پرینت گرفته میشه اما از شما از سمت راست همه یک کلمه افتاد ناقص شد شما نمیشه مثل استقامت نسخه چاپی کنید ؟ حالم گرفته شد

منتظر

آفرین عجب مطلب توپییییییییییییییی[گل] راستی 22 بهمن مبارک

موعود

سلام به عجب جواب ظریف و به جایی کاش خواص جامعه دست از لجاجت بردارند...[تایید]