حاشیه‌های اولین سفر استانی هیات دولت دهم به مشهد مقدس

** چاوز که به هنگام گفتن این مطالب برای چندمین بار دست دکتر احمدی نژاد را به نشانه دوستی در دست خود می گرفت و می فشرد، تاکید کرد: ما معتقدیم که حضرت مسیح به هنگام ظهور حضرت مهدی (عج) زنده می شود و ایشان را برای برپایی عدل و داد کمک خواهد کرد.

**هیات ونزوئلایی نیز به هنگام گفتن این مطالب از سوی هوگو چاوز با تکان دادن سر خود مطالب بیان شده توسط رییس جمهور خود را تایید می کردند.

**در میان هیات ونزوئلایی چند خانم حضور داشتند که شاید برای نخستین بار در عمر خود در حرم امام رضا (ع) محجبه بودن را تجربه می کردند، مات و مبهوت بارگاه نورانی امام رضا(ع) شده بودند و با شور و هیجان خاصی در و دیوار و سقف تالار آیینه حرم امام رضا(ع) را تماشا می کردند.

** برخی از افراد هیات ونزوئلایی از فرصت استفاده کرده و در این مکان مقدس عکس یادگاری می گرفتند و برخی از آنها نیز سوالات متعدد خود را در خصوص امام رضا(ع) و نقش و نگارهای تالار آیینه از مترجمان خود می پرسیدند.

** چاوز هنگامی که در نشست خبری با همتای ایرانی خود در خصوص توافقات دو کشور سخن می گفت به مساله صادرات بنزین از ونزوئلا به ایران اشاره کرد و به خبرنگاران و عکاسان خبری که دور تا دور محل مذاکره روسای جمهور دو کشور را احاطه کرده بودند گفت: فقط عکس نگیرید بلکه این مطالب مهم را که من به آن اشاره کردم و با این روش توطئه و ترفندهای دنیای استکبار را خنثی می کنیم بنویسید و به همه جای دنیا مخابره کنید.

** احمدی نژاد هم در ادامه، سفر چاوز به ایران را پربار و موفقیت آمیز خواند و گفت: حضور چاوز به عنوان نخستین رییس جمهور مسیحی که به این مکان مقدس مشرف شده است نشانه عمق اعتقادات مشترک دو ملت و روابط برادرانه و مشترک طرفین است.

** احمدی نژاد بعد از پایان کنفرانس خبری با همتای ونزوئلایی خود همچون دیگر زائران، به زیارت ضریح مقدس امام هشتم(ع) رفت.

** زائرانی که مشغول زیارت حرم امام رضا(ع) بودند ضمن استقبال از رییس جمهوری، به بیان نظرات و مسایل مورد نظر خود با دکتر احمدی نژاد پرداختند.

** همچنین برخی دیگر از زائران نیز فرصت را مغتنم شمرده و ضمن تبریک به وزرای جدید کابینه برخی مشکلات و خواسته های خود را با آنان در میان گذاشتند.

** رییس جمهوری و اعضای هیات دولت بعد از دعا و نیایش در حرم امام رضا (ع) به تالار آیینه بازگشتند و نخستین نشست هیات دولت و آغاز فعایت های رسمی کابینه دهم به ریاست دکتر احمدی نژاد کلید خورد.

** بعد از پایان نشست هیات دولت، رییس جمهوری و وزرا مشهد را به مقصد تهران ترک کردند.

** هواپیمای حامل رییس جمهوری و وزرا حدود ساعت 2 بامداد به تهران رسید.

** رییس جمهوری به هنگام سوار شدن به هواپیما برخلاف رویه گذشته از پلکان عقب هواپیما سوار شد و به میان خبرنگاران و عکاسان آمد و ضمن تشکر و همچنین احوالپرسی با آنان از خدای متعال خواستار قبولی طاعات و عبادات همه آنان شد.

** این اقدام ارزنده ارزشمند رییس جمهوری باعث شد که وزرا و معاونان رییس جمهوری نیز به میان خبرنگاران آمده و برای لحظاتی با آنان خوش و بش کنند. در واقع احمدی نژاد در نخستین روز کاری هیات دولت با ظرافت خاصی نحوه تعامل با خبرنگاران را به اعضای جدید کابینه خود گوشزد کرد.

/ 0 نظر / 5 بازدید