مذاکرات ایران و گروه 5+1 ابتدای اکتبر آغاز می شود

مذاکرات ایران و گروه 5+1 ابتدای اکتبر آغاز می شود

پس از گفت و گوی تلفنی دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد: مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و شش کشور ابتدای اکتبر برگزار خواهد شد.
   
به گزارش ایرنا، دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان امروز در تماس تلفنی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وی، با اشاره به آماده شدن بسته به روز شده پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران، آن را بستر مناسبی برای گفتگوها با هدف تحقق صلح، عدالت و پیشرفت خواند.
سعید جلیلی با یادآوری گفتگوهای سال قبل در ژنو سوئیس به تحولات جدید در عرصه بین المللی اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است در گفتگوهای اکتبر با جدیت و انگیزه ای مضاعف که حاصل مشارکت بی نظیر 85 درصدی ملت ایران در انتخابات اخیر است، جهت همکاری ها و تعامل بیشتر تلاش کند.
در این گفتگوی تلفنی خاویر سولانا با اشاره به مطالعه دقیق جزئیات بسته پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران به شش کشور گفت: بررسی دقیق تر ابعاد و زوایای این بسته نیازمند گفتگوی دو طرف است.
سولانا با خاطر نشان ساختن تحولات رخ داده در منطقه و جهان، ابراز امیدواری کرد: گفتگوهای اکتبر که برای بررسی بسته پیشنهادی کشورمان برگزار خواهد شد، سودمند باشد.

/ 0 نظر / 3 بازدید