جزئیات جدید از حکم جلب پسر کروبی

 جزئیات جدید از حکم جلب پسر کروبی

 

به دنبال شکایت مسؤولان شرکت ایرانسل از شرکت خدماتی پرشین تله‌کام، دادسرای عمومی و انقلاب تهران حکم جلب مدیران این شرکت را صادر کرد. پس از بازداشت یکی از مدیران شرکت پرشین تله‌کام، وی در اعترافات اولیه اعلام کرد: شرکت پرشین تله کام توسط علی کروبی فرزند مهدی کروبی مدیریت می‌شود و بنده تنها مسؤولیت عقد قراردادها را برعهده داشته‌ام.
شرکت پرشین تله کام قرار بوده در قبال دریافت مبلغی هنگفت، بخشی از کارهای تبلیغاتی شرکت ایرانسل را انجام دهد که به علت عدم تحقق این مسأله، شرکت ایرانسل از علی کروبی مدیر پرشین تله‌کام به اتهام تصرف غیرقانونی بیش از 2 میلیارد تومان شکایت کرده است.
این گزارش می‌افزاید: این مدیر شرکت در حال حاضر با سپردن وثیقه آزاد است اما دستگاه قضایی حکم جلب سیار علی کروبی فرزند مهدی کروبی را صادر کرده است.
گفته می‌شود شرکت ایرانسل که یکی از اسپانسرهای مهدی کروبی در انتخابات ریاست جمهوری بوده، حدود 2میلیارد و چهارصد میلیون تومان کارت‌های اعتباری ایرانسل به شرکت خدماتی - تبلیغاتی پرشین تله کام تحویل داده اما این شرکت از برگشت پول حاصل از فروش این کارت‌ها خودداری کرده است.
در این حال خبرنگار «جوان» به جزئیات جدیدی از فعالیت‌های اقتصادی نامبرده به همراه برخی از مفسدین اقتصادی دست پیدا کرد. بنابراین گزارش، علی کروبی به همراه فردی به نام (مهدی.م) در ایام انتخابات و حوادث پس از آن نقش داشته‌اند.
(مهدی.م) مدیرعامل شرکت روغن نباتی (ف) می‌باشد که از فرط نزدیکی به مهدی کروبی به عنوان پسرخوانده وی معروف می‌باشد.
در ایام اغتشاشات پس از انتخابات نیز این شرکت و شخص (مهدی.م) نقشی گسترده در اغتشاشات و درگیری‌های خیابانی داشتند و با شارژ مالی اغتشاشگران، نقشی شبیه (مهدی.ه) را ایفا می‌کردند.
روزنامه جوان چندی پیش در گزارشی با عنوان اسپانسرهای روغنی از نقش این افراد در انتخابات و اغتشاشات پرده برداشته بود.
بررسی پرونده برخی از اسپانسرها و نقش آنها در اغتشاشات پس از انتخابات از جمله مسائلی است که به نظر می‌رسد دادگاه رسیدگی کننده به پرونده کودتای مخملی باید پیگیر آن نیز باشد.

/ 0 نظر / 7 بازدید