علت سانسور سخنان هاشمی درباره رهبری چیست؟

علت سانسور سخنان هاشمی درباره رهبری چیست؟

 

همزمان با تلاش برخی از گروههای سیاسی برای نشان دادن اختلافات میان رهبر معظم انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی، برخی فعالیتهای دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در همصدایی با اینگونه تحرکات جالب توجه می نماید.

به گزارش جهان، بعد از حوادث انتخابات، گروهها و هیاتهای سیاسی که به ملاقات آیت الله هاشمی رفسنجانی رفتند نقل می کنند که وی با ادبیات بسیار مثبت درباره تیزهوشی و درایت رهبر انقلاب سخن می گوید و ولایت فقیه را تنها راه موفقیت نظام اسلامی می داند.

اما در اخبار رسمی تقریبا تمام اینگونه سخنان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سانسور می شد و برعکس بخشهایی از سخنان وی که بر ابهامات و هیجانات سیاسی می افزود منتشر می شد.

با این حال عده ای از آگاهان سیاسی اینگونه سانسور خبری را با توجه به تنظیم اخبار مربوط به آیت الله هاشمی توسط دفتر وی، صرفاً به کج سلیقگی این دفتر منتسب می کنند. هرچند که این ادعا با توجه به سابقه فعالیتهای سیاسی و تیزهوشی آیت الله هاشمی اندکی مضحک به نظر می رسد اما چنانچه اینگونه هم باشد، لازم است با توجه به تاکیدات آیت الله هاشمی در لزوم ایجاد وحدت در کشور دقت بیشتری در این زمینه صورت گیرد! 

در ادامه به بخشهایی از این اظهار نظرها که چندی پیش در ملاقات برخی اعضای خبرگان در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط رسانه ها منتشر شد اشاره می شود. 

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ملاقات جمعی از اعضای مجلس خبرگان در محل مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است: برخی فکر می کنند من گفته ام مشروعیت نظام به رای مردم است. در حالی که من مشروعیت نظام جمهوری اسلامی را به ولایت فقیه می دانم.

وی اظهار داشت: مصداق اتم واکمل ولی فقیه در حال حاضر حضرت آیت الله خامنه ای است و ما کسی را بهتر و توانمندتر از ایشان در اداره کشور نداریم.

وی یادآور شد: هر وقت من می خواهم بیشتر به رهبری نزدیک شوم، جریان مرموزی نمی گذارد.

وی در پاسخ به انتقاداتی درباره انفعالش در حوادث و آشوب ها و اختیار کردن سکوت افزود: شما از اقدامات من برای تنش زدایی خبر ندارید که چقدر در این زمینه وقت گذاشتم و با افراد مختلف جلساتی برگزار کردم.

وی در پاسخ به انتقاد دیگر اعضای مجلس خبرگان درباره حمایت از فرزندانش که اتهام های زیادی متوجه آنها شده است، گفت: کی خواسته اند که با اتهامات اعضای خانواده من برخورد کنند که من مانع بوده ام. من حتی نمی توانم از انجام برخی کارها از سوی آنها ممانعت کنم. برخی کارهایی که اعضای خانوده ام انجام می دهند به من ربطی ندارد.

وی درباره حمایت از میر حسین موسوی در انتخابات گفت: من احمدی نژاد را قبول نداشتم ولی از موسوی و خاتمی و کروبی هم حمایت نکردم. من و ناطق نوری به دنبال این بودیم که روی کاندیدایی غیر از احمدی نژاد توافق شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت یادآور شد: در زمان ریاست جمهوری هم می‌گفتند که من و رهبری با هم اختلاف داریم،در حالی که من با آقا رفاقت 50 ساله دارم. روابط من و رهبری بسیار گرم و نزدیک است و جلسات منظم داریم.

هاشمی اظهار داشت: برخی از دوستان که می‌خواهند آقا را ببینند، هر چقدر هم که مسئولیت بالایی داشته باشند مدت‌ها باید در نوبت باشند تا آقا را ببینند. رابطه من و آقا آنقدر نزدیک است که من هر وقت کار فوری داشته باشم و بخواهم با آقا دیدار کنم یا تلفنی صحبت کنم. بلافاصله با آقا دیدار یا تلفنی صبحت می کنم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت گفت: در دنیای امروز و در ایران کدام فرد را مثل ایشان پیدا می کنید. آقا تدبیر دارد، مدیر است، به اوضاع کشور و اوضاع بین‌المللی مسلط است، خوش‌فهم، خوش‌بیان و زاهد هم هست.

هاشمی تاکید کرد: ما هیچ اختلافی با هم نداریم. برخی دوست دارند بگویند بین ما اختلاف است و نمی‌خواهند وحدت حاکم باشد. برخی دوست ندارند ببینند که بین ما وحدت است و می‌گویند اختلاف است.

هاشمی در این جلسه گزارشی از انتخابات ارائه داد که احمدی‌نژاد چه کار کرده، موسوی چه کار کرده و نامه‌ای را که به رهبری نوشته بود، توضیح می‌دهد و می‌گوید من در این ماجراها سکوت کردم، هیچ نگفتم و علیرغم اینکه خانواده‌ام و بچه‌هایم به من فشار می‌آوردند، من به خاطر انقلاب سکوت کردم.

/ 0 نظر / 4 بازدید