بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در اجلاس «دی-هشت»

ایشان با اشاره به حمایت ایران از همکاری کشورهای اسلامی از ابتدای ایجاد گروه دی هشت افزودند: جمهوری اسلامی ایران آماده است دستاوردهای علمی و صنعتی خود را در اختیار کشورهای اسلامی قرار دهد.
رهبر انقلاب اسلامی به استفاده کشورهای سلطه گر از دانش و صنعت برای سلطه بر دیگر کشورها اشاره و خاطرنشان کردند: کشورهای اسلامی باید با استفاده از توانمندیهای عظیم انسانی، و منابع سرشار طبیعی، استعدادهای برجسته و همکاریهای مشترک با یکدیگر، کشورهای  خود را به جایگاه شایسته ارتقا دهند.
حضرت آیت الله خامنه ای بر ضرورت اجرایی کردن توافقات نشست تهران تأکید کردند و افزودند: 8 کشور عضو، خود را موظف به عملیاتی کردن این توافقات بدانند و با ایمان و توکل به خدا در راه افزایش بیش از پیش همکاری ها و پیشرفت صنعتی گام بردارند.
در ابتدای این دیدار آقای محرابیان وزیر صنایع و معادن کشورمان گفت: با ابتکار جمهوری اسلامی ایران، نخستین اجلاس وزرای صنایع کشورهای عضو گروه دی 8 در تهران برگزار شد که نقطه عطفی در همکاریهای این کشورها قلمداد می شود.
آقای محرابیان بیانیه پایانی اجلاس وزرای صنایع گروه دی 8 را در تهران، نقشه راه همکاریهای صنعتی کشورهای عضو برشمرد که با 8 رأی تمام اعضا به تصویب رسید.
همچنین آقای نیهات اَرگون وزیر صنایع و تجارت ترکیه برگزاری اجلاس وزرای صنایع گروه دی 8 در تهران، را بسیار موفقیت آمیز برشمرد و ابراز امیدواری کرد این گردهماییها بتواند روابط اقتصادی و اجتماعی کشورهای عضو را توسعه دهد و در سایه این اجلاس قدمهای جدیدی برداریم.
وزیر صنایع و تجارت ترکیه افزود: ما مصمم هستیم که تصمیمات اتخاذ شده در این اجلاس را در کشورمان پیگیری و زمینه را برای فعالیت سرمایه گذاران و صاحبان صنایع فراهم کنیم.
آقای دیلیپ باروآ وزیر صنایع بنگلادش نیز در این دیدار نشست وزرای صنایع دی 8 را در تهران نقطه شروع بسیار خوبی برای گسترش همکاریهای اقتصادی اعضا و مدرن سازی صنایع و فناوری این کشورها برشمرد و گفت: بیانیه پایانی این اجلاس چارچوب خوبی برای همکاری هاست.
وی افزود: بحران فعلی اقتصاد جهانی به راحتی حل و فصل نمی شود بنابراین کشورهای عضو گروه دی 8 باید در همه زمینه ها همکاری بیشتری داشته باشند.

/ 9 نظر / 10 بازدید
سوسک کثیف

دمت گرم.عجب عکسی بود[نیشخند]بسی مبسوط الخاطر شدیم

فاطی

سلام عزیز. ز آسمان دل من خورشید و مه برآمد شب میلاد احمد(ص) با پور حیدر آمد همه شادی نمایید که میلاد نبی شد جلوه ی نور صادق ز بعدش منجلی شد ولادت با سعادت پيامبر اکرم(ص) بهانه خلقت و قرآن ناطق و امام جعفرصادق(ع) مبارکباد! برای پست جدیدم یادت نره بیای....منتظرم. [گل][گل][گل][گل][گل][گل]

دزدگیر88

عالیه..............بگویید با چه نامی لینک تان کنم

حمید

تفحص شهدای مبارزه با فتنه. شهدای غریب. شهدایی که نامشان در هیاهو و غبار فتنه گم شد. بسیجیان دلاوری که مخلصانه پا به عرصه دفاع از انقلاب اسلامی گذاشتند و چه غریبانه از ببین ما رفتند. حامیان : گلزار شهدا : www.golzareshohada.com فرنود سار : http://farnoodsar.persianblog.ir هرگونه اطلاعات و نام و نشان و عکس طرح پوستر کلیپ از شهدای بسیجی که در فتنه اخیر به درجه شهادت نائل شدند جهت تجمیع به ایمیل ارسال شود. با حمایت از این حرکت نام شهدای غریب ( مبارزه با فتنه ) را جاویدان خواهیم کرد.

محسن و دوستان

مثل پرنده اي كه ز پرواز مانده است در من خداي شعر از اعجاز مانده است آه اي غريبه هاي صميمي هنوز هم در من هواي گفتن يك راز مانده است يك راز سر به مهر كه دردي نگفتني است از خاطرات تلخ شما باز مانده است بايد بگويم اين كه يكي مثل من غريب در كوچه هاي بسته‌ي آواز مانده است آواز خوان خسته‌ي يك عمر بي كسي چشمش به سيم پاره‌ي يك ساز مانده است تقويم درد را چه كسي ميزند ورق مردي كه رفته بود در آغاز مانده است تا بشكفد دوباره دلم در بهار عشق چشمم به سوي پنجره اي باز مانده است