خرید بنزین از ونزوئلا منتفی نیست

خرید بنزین از ونزوئلا منتفی نیست

 

رئیس کمیسیون انرژی مجلس خبر منتشر شده به نقل از وی در برخی رسانه های داخلی و خارجی مبنی بر منتفی شدن واردات بنزین از ونزوئلا را رد کرد و گفت که توافقنامه ای دراین رابطه امضا شده اما نرخ و حجم واردات همچنان نامشخص است.

حمیدرضا کاتوزیان در گفتگو با خبرنگار مهر ، درباره خبر نقل شده از وی در یکی از خبرگزاری های داخلی و رسانه های خارجی مبنی بر منتفی شدن واردات بنزین از ونزوئلا گفت که این موضوع صحت ندارد و وی چنین مطلبی را بیان نکرده است .

کاتوزیان به گفتگوی صبح امروز خود با مهر اشاره کرد و توضیح داد : براساس اظهارات مسئولان وزارت نفت بحث خرید بنزین از ونزوئلا صرفاً در حد یک توافقنامه بوده به این معنا که ایران در آینده از ونزوئلا بنزین خریداری کند ، این توافقنامه هیچ قطعیتی نداشته و صرفاً در حد توافقنامه باقی مانده و صحبتی از حجم و قیمت خرید بنزین مطرح نشده است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس این اظهارات را در پی آن بیان داشت که این کمیسیون مسئولان وزارت نفت را برای رسیدگی به موضوع خرید بنزین از ونزوئلا از اول ماه جاری میلادی که سه هفته پیش از سوی هوگوچاوز رئیس جمهور ونزوئلا مطرح شد ، به مجلس فرا خواندند .

چاوز صادرات بنزین از کشورش را روزانه 20 هزار بشکه و معادل با حدود 800 میلیون دلار اعلام کرده بود که از نرخ جهانی بنزین فراتر می رفت.

به گفته کاتوزیان مسئولان وزارت نفت در کمیسیون انرژی تاکید کرده اند که شایعات مطرح در خصوص حجم و قیمت خرید بنزین از ونزوئلا صرفا براساس اظهارات هوگوچاوز رئیس جمهور ونزوئلا بوده است و در توافقنامه امضا شده میان دوکشور بر سر واردات بنزین دراین باره چیزی نیامده است.

/ 0 نظر / 6 بازدید